Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Google Plus“ plinta animuoto turinio virusinės naujienos. Neretai savo draugų naujienų sraute galime pastebėti nuorodas į iliustracijas, kurių plėtinys žymimas „.gif“ galūne. Tai vadinamieji judantys paveiksliukai, kurie iliustruoja trumpą siužetą iš įvairių video įrašų.
Tokių animuotų iliustracijų populiarumą kūrėjų tarpe galbūt lėmė jų paprastumas. Dinamišką turinį galima perteikti labai greitai ir paprastai. Norint paviešinti kelių sekundžių linksmą ar įdomų siužetą, nereikia karpyti video įrašo ir jį iš naujo talpinti socialiniuose tinkluose. Pakanka pasinaudoti viena iš „gif paveikslėlių tarnybų“ ir norimas video siužetas jau tampa animuota iliustracija, kurią galite dalintis socialiniuose tinkluose.
Judančių paveikslėlių sėkmę vartotojų tarpe lėmė turinio peržiūros laikas ir taip pat paprastumas. Norint pamatyti suintrigavusį turinį, nereikia peržiūrėti viso video įrašo, pakanka naršykles lange atsidaryti animuotą iliustraciją, kurioje perteikiamas esminis viso video siužetas. Tai gali būti juokingos reakcijos, meilės scenos ir t.t. Tik kelios sekundės ir animuotos iliustracijos turinys atliko savo pagrindinė funkcija – sukėlė vienokią ar kitokią vartotojo reakciją.
Skirtingos gif paveikslėlių temos pritraukia skirtingą auditoriją. Meilės, romantikos temos labiau domina jaunas merginas, juokingos reakcijos galbūt domina abiejų lyčių jaunuosius atstovus. Galima pastebėti, kad animuotos iliustracijos populiarios tik jaunimo tarpe. Vyresnio amžiaus internautai, kurie lankosi socialiniuose tinkluose, dažniausiai nesusidomi tokiu pramoginiu turiniu. Jie savo naujienų sraute galbūt apskritai rečiau išvista tokį turinį, nes jų draugų tarpe dominuota bendraamžiai.
Taigi, kokia ateitis laukia animuotų iliustracijų socialinių tinklų terpėje? Galbūt tai tik dar vienas laikinas „viral“ (virusinis turinys), o galbūt dar viena turinio rūšis, kuri laikui bėgant lygiaverčiai įsitvirtins šalia kitų turinio rūšių. Juk animuotos iliustracijos, tai lyg jungiamoji grandis tarp įprastų iliustracijų ir video įrašu.