Žymų Archyvai: šildymas

Kieto kuro katilas – kas lemia įrangos pasirinkimą?

Lietuvoje daug dėmesio sulaukiantis kieto kuro katilas vertinamas dėl daugybės savo privalumų, kurių svarbiausieji – nesudėtingas montavimas, gana pigus kuras ir ilgaamžė katilų eksploatacija. Kieto kuro katilų asortimentas yra gana platus, todėl norint priimti teisingą sprendimą (ekspertai pabrėžia, kad katilai gali būti skirtingai konstruojami, priklausomai nuo to, kuriam kurui skirsite pirmenybę), būtina pasitarti su šioje srityje ne vienerius metus dirbančiais profesionalais.

Koks kieto kuro katilas tinka mano namams?

Kadangi kieto kuro katilų pasiūla yra itin didelė ir plati, tinkamo katilo pasirinkimas gali sukelti nemažai klausimų. Ekspertai pastebi, kad dažniausiai pirkėjai ieško optimaliausio – kainos ir efektyvumo atžvilgiu – varianto, tačiau neretai perkamas ir pigiausias rinkoje esantis katilas. Vis dėlto, siekiant priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, visuomet rekomenduojama įvertinti savo investicijas ilguoju laikotarpiu, t. y. atsižvelgti į būsimas sąnaudas ne per vienerius metus, kad būtų galima apibrėžti kieto kuro katilo atsiperkamumą ir naudą. Tiesa tokia, kad neretai išsirinkus pigiausią katilą, tenka patirti dideles išlaidas jį eksploatuojant. Šiuo atveju eksploatacijos sąvoka apima ne tik kuro kainą, bet ir sąnaudas bei laiką, skirtą tinkamai katilo temperatūrai ir namų šilumai palaikyti, taip pat – kieto kuro katilo priežiūrą ir remontą.

Pagrindinės kieto kuro rūšys

Kieto kuro katilas turėtų būti perkamas tik iš anksto pagalvojus, kokį kurą naudosite ir kur jis bus perkamas, kiek jis kainuos ir kiek jo prireiks šaltuoju metų laiku. Lietuvoje populiariausi yra malkiniai kuro katilai, kuriems naudojamos medžio malkos. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad lyginant su anglimis, malkomis kūrenami katilai turi santykinai didesnę pakurą ir degimo kamerą. Anglių kaitrumas yra didesnis, todėl, jei angliniame katile bus deginamos malkos, katilo galia sumažės, o dėl mažesnės pakuros reikės dažniau pakrauti malkų, kas skubančioje visuomenėje gali sukelti daug nepatogumų.

Jei ieškote sprendimo individualaus namo apšildymui, jūsų lūkesčius galėtų atitikti granulinis katilas. Tai katilas, kuris pasižymi itin plačiomis galios reguliavimo ribomis. Šie katilai, kūrenami medienos granulėmis, gali būti naudojami tiek namams, tiek nedidelėms parduotuvėms ar kitiems viešosios / komercinės paskirties objektams. Granuliniai katilai gali būti su uždegimu arba budinčiu režimu, modernios automatinės sistemos saugo katilą nuo avarijų, todėl tai saugus ir praktiškas sprendimas, atitinkantis daugelio pirkėjų poreikius.

Katilai – sąvoka, nekelianti jokios nuostabos

katilaiKatilai – sąvoka, nekelianti jokios nuostabos. Kodėl? Jie matomi kiekviename nuosavame name. Aišku, ne visur tokioje pat patalpoje. Kai kuriuose būstuose būna įrengtos katilinės, tačiau tikrai ne visuose. Kartais katilai tiesiog įrengiami virtuvėje ar pan.

Natūralu, kad tai, kur turėtų būti pastatomi katilai, yra palyginti svarbus klausimas. Jei būstas didelis, su daugybe patalpų, galbūt dviejų ar trijų aukštų, katilai neretai įrengiami pusrūsiuose. Ir šitoks sprendimas atrodo praktiškas bei patrauklus. Na, o ne viename mažame name galima sutikti, pavyzdžiui, virtuvėje įrengtą šildymo prietaisą. Taigi, kodėl katilai reikalauja rūpesčio, kur pastatyti, kiek erdvės jiems skirti?

Pabandysime surasti atsakymą. Pirmiausia apie nedidelius būstus. Katilai pastaruosiuose įrengiami ten, kur atrandama vietos. Jei prietaisą pastatytumėte virtuvėje ar koridoriuje, tai tikriausiai dėl to, kad neturite pusrūsio ar katilinės. Aišku, pasitaiko atvejų, kai nuvedami vamzdžiai į kokį nors priestatą (senesnių namų gyventojams tikriausiai žinomos vadinamosios lauko virtuvės). Kuris sprendimas geriausias? Jei nusprendžiama padaryti taip, kaip ką tik minėta, kambaryje nesijaus jokio, net paties menkiausio, nepageidaujamo kvapo, taip pat bus sutaupoma šiek tiek erdvės. Šiuolaikiniai katilai masyvumu dažniausiai nepasižymi, bet vietos paprastai reikia įvairiausiems žmonių poreikiams. Visgi tenka atskleisti ir vieną minusą, trukdantį kopti ant visapusiškos privalumų pakylos. Įsivaizduokite, jog spaudžiant 25 laipsnių šalčiui ir pučiant žvarbiam vėjui turite eiti laukan ir rūpintis katilo kūrimu. Nors daugelis pasakytų, kad jokia čia problema. Vadinasi, daug kas priklauso nuo subjektyvaus vertinimo.

Skaitykite toliau