Žymų Archyvai: pažyma veiklai

Individualios veiklos vykdymas būnant darbo biržoje ir kt.

ivElektroninių parduotuvių įteisinimas Lietuvoje yra vienas paprasčiausių, nes prekyba užsiimantiems asmenims nėra būtinybės iškart pereiti prie įmonės steigimo. Individualios veiklos pažyma yra pakankamas dokumentas, kuris leistų verstis prekyba legaliai. Tiesa, įregistravus veiklą, lieka tik laiku sumokėti nustatyto dydžio mokesčius. Daugelis žmonių, besidominčių savarankiška veikla, yra suklaidinti – kai kurie teigia, jog mokesčius teks mokėti net jeigu ir nebus pelno, neva teks eiti į minusą. Bet, tai yra tiesiog dezinformacija, nes visi mokesčiai sumokami tik nuo grynojo pelno t.y. tuomet kai iš pajamų atimamos viso leidžiamos išlaidos.

Sumokėti daugiau mokesčių nei uždirbama pajamų galima tik tuomet, jeigu veikla nėra pakankamai pelninga. Pavyzdžiui, nedrausti asmenys turi patys kas mėnesį mokėti 31,5 euro mokestį už privalomą sveikatos draudimą, todėl jeigu pelnas nesiekia tokios sumos, tai ir susidaro nuostolis. Bet, šį mokestį turi mokėti visi – net ir nevykdantys veiklos. Už jus šį mokestį gali sumokėti valstybė, jeigu esate dieninio skyriaus studentas, taipogi šio mokesčio mokėti nereikia, jeigu esate registruoti darbo biržoje. Patikslinimui – registruoti darbo biržoje asmenys negali vykdyti veiklos nemokant sveikatos draudimo mokesčio. Jūs galite būti registruoti darbo biržoje ir tuo pačiu metu galite vykdyti individualią veiklą, bet už jus niekas PSD mokesčio nesumokės.

Kai kurie asmenys, vykdydami individualią veiklą pagal pažymą, registruojasi į darbo biržą ne šiaip sau – jie taip elgiasi todėl, kad užsiregistravus, keičiasi jų statusas. Jie iš savarankiškai dirbančiais, gali tapti dirbančiais – keičiasi jų statusas duomenų bazėse. Jeigu asmuo tik vykdo individualią veiklą ir nėra registruotas darbo biržoje, tai jis laikomas tik savarankiškai dirbančiu.

Individuali veikla gali būti vykdoma kad ir apskirtą parą, nes jos nereguliuoja joks darbo kodeksas. Tik reikėtų išskirti atvejus, kuomet individualią veiklą vykdantis asmuo įdarbina žmogų pagal darbo sutartį – būtina laikytis visų darbo kodekso reikalavimų dėl darbuotojo teisių užtikrinimo. Taip, supratote teisingai – individualią veiklą vykdantys asmeny gali įdarbinti kitus žmones pagal darbo sutartis. Visą šią informaciją jūs galite rasti VMI bei SODROS puslapiuose.