Dažnai skyrybų procese esančios poros, ar poros, kurios išsiskyrė prieš daug metų, tačiau vėl grįžta į teismą, nustemba gavus pasiūlymą pasinaudoti skyrybų psichologo konsultacija. Paprastai įprastinė reakcija yra sutrikimas, kadangi daugelis jų nežino skirtumo tarp skyrybų konsultacijos ir santuokos konsultacijos.
Santuokos konsultacijos tikslas yra padėti poroms suprasti vienas kitą, jų poreikius ir išlaikyti santuoką. O skyrybu psichologas siekia išmokyti poras skirtis oriai ir su pagarba vienas kitam, kad būtų lengviau tiek jiems, tiek ir šeimos nariams skyrybų metu bei po jų.
Skyrybų psichologo konsultacija yra gera mintis beveik kiekvienam. Ji turėtų būti labai rekomanduojama žmonėms, kurie turi vaikų, o taip pat tiems asmenims, kurie įklimpo ir užstrigo savo pyktyje ir skausme.
Žmonėms, kurie yra įstrigę savo skausme ir pyktyje dažnai pasirodo teisme vėl ir vėl, kartais net metai iš metų, kad argumentuotų svarstomas problemas, kurios dažnai atrodo gan kvailos.
Pavyzdžiui, buvę atvejų, kai viena pora turėjo kelis teismo perklausymus, kad ginčytųsi dėl šuns pelenų. Taip, šuns pelenų. Per poros santuoką, jie turėjo du šunis, kurie po kiek laiko mirė ir buvo sudeginti. Akivaizdu, kad šunys buvo labai mylimi visų šeimos narių, tačiau šie žmonės išleido daugybę pinigų, kad sumokėtų savo advokatams už teisinių dokumentų sutvarkymą ir atstovavimą teisme, kol jie ginčysis dėl šuns pelenų: kas turėtų gauti pelenus? Ar tikrai jie turėtų pasidalinti šiuos pelenus per pusę? Kuris kurio šuns pelenus turėtų gauti, ir daugiau absurdiškų klausimų.
Akivaizdžiai galima pastebėti, kad šuns pelenai nėra pagrindinė svarstoma problema. Šuns pelenai buvo tik pokalbio dalis, dingstis tęsti bendravimą. Tokios poros, kaip šios, turi norą būti susijusios vienas su kitu. Rodos, kad jie turi daug ką pasakyti vienas kitam, tačiau jie nesuvokia, ką jiems reikėtų sakyti. Tad jie kalba apie šuns pelenus.
Teisininkai ir advokatai nėra apmokyti padėti šioms poroms išsiaiškinti problemų priežastis, tad teisinkai ir advokatai taip pat įsitraukia į šuns pelenų pokalbius, su rimtais veidais ir teisine kalba.
Paprastai, yra įmanoma rasti tinkamą teisinį atsakymą į šuns pelenų klausimą, tačiau, kai yra sprendžiamas šis klausimas, poros dažnai pradeda nagrinėti naują ginčą. Tai gali būti suskilęs puodas ar sulūžusi kėdė, ar bet kas kitas, kaip nesutarimas „ar Kalėdų vakarėlis turėtų prasidėti 7 ar 8 valandą“. Nesvarbu, kokia bus bendravimo problema, teisminė sistema yra sukurta taip, kad tokios poros vienas kitą gali laikyti teismo salėje nors ir amžinai.
Vienintelis būdas tikrai išspręsti tokius konfliktus, kaip šios, yra profesionalus ir kompetetingas skyrybų psichologas ir jo konsultacija, kuris padės poroms rasti būdų, kad įsivyrautų taika. Labai svarbu padėti jiems atrasti ir susipažinti su savo paslėptais pagrindiniais poreikiais – padedant jiems tapti sąmoningesniais su jų pasąmonės norais ir skausmu.
Skyrybų psichologas ir jo praktiški patarimai padės sutaupyti pinigų ilgalaikėje perspektyvoje. Taip pat, jeigu yra vaikai, tėvams padės mokyti savo vaikus vertingų įgūdžių vaidmens pasiskirstyme, pagarbiame bendradarbiavime ir ištvermingume. O svarbiausia, padės suprasti, kad tėvai gali vaikams suteikti neįkainojamą taikos dovaną.
Nors vaikai stengiasi išlikti ramūs, tačiau giliai širdyje jie taip pat labai skaudžiai pergyvena visą situaciją, o ypač, jeigu tėvai pykstasi ir bando pakenkti vienas kitam. Skyrybų psichologas patars, kaip bendrauti su savo vaikais šiuo skausmingu laikotarpiu. Tuomet po skyrybų bus lengviau atsigauti tiek vaikams, tiek abiems partneriams, bei pagarbiau bendrauti vienas su kitu.
Norint gauti kuo daugiau naudos, turite bendradarbiauti su savo partneriu ir suprasti ne tik savo, bet ir jo norus. Raskite tinkamą skyrybų psichologą, kuris atitiks Jūsų pažiūras, ir sugebės kompetetingai žiūrėti į visą esamą situaciją. Tik taip galėsite greičiau ir lengviau atsigauti po skyrybų proceso.