Dovanos krikštynoms – ką padovanoti mergaitei?

krikstynos_0Krikštynos – visos šeimos šventė. Ši diena ne mažiau svarbi nei gimimo diena, nes būtent šią dieną pažymimas vaiko dvasinis gimimas. Vaikas gauna antrus tėvus- krikšto tėvą ir motiną, kurie prisiima atsakomybę už dvasinį vaiko vystymąsi ir auklėjimą. Pakalbėkime apie tai, kokios dovanos krikštynoms tinka mergaitei.

Pagal senovės tradicijas  pas tėvus namie reikėjo įteikti česnako gabalėlį, šermukšnio šakelę (kad apsaugotų nuo piktų laumių), o į batelį įberti druskos (kad saugotų nuo piktos akies). Kai po krikštynų apeigų visi iš bažnyčios sugrįždavo namo, krikštamotė vaiko mamai dovanodavo muilo gabalėlį, kad visada turėtų su kuo jį nuprausti, kruopų maišelį, kad visada turėtu jį kuo pamaitinti, dovanodavo cukraus maišelį, kad visada turėtu kuo pasaldyti vaiko košytę.

Šiuolaikiniai krikšto tėvai apmoka ceremoniją bažnyčioje, taip pat teikia finansinę paramą biologiniams vaiko tėvams organizuojant šventę. Krikštamotė dovanoja vaikui krikšto drabužėlius – krikšto marškinėlius ir suknelę, kuriais mažoji gražuolė bus papuošta šventės metu. Krikšto tėvelis dovanoja pašventintą kryželį su grandinėle. Jie gali būti tiek auksiniai, tiek sidabriniai.

Žinoma, dovanos krikštynoms nuo krikšto tėvų, nėra ribojamos tam tikrų taisyklių – tai tik lakios fantazijos reikalas. Taigi, tai gali būti ir žaislai, drabužiai, išgraviruota atributika. Dovanoti galima įvairų tekstą, palinkėjimą ar inicialus išgraviruotus ant veidrodžio su padėka krikšto tėvams ar su jų pažadais krikšto vaikui, graviruoti vaikiški įrankiai, foto rėmeliai, graviruoti muzikos instrumentai. Dovanos vestuvėms taip pat svarbios, todėl ir šia proga tinka graviruoti stalo įrankiai, taurės, dėžutės vynui, stiklo dirbiniai, žvakidės bei kita.

Šventė krikštynų proga – tai visų pirma šeimos šventė, į kurią pakviečiami giminės ir artimi draugai, todėl, dovaną reikėtų atsakingai. Jei esate mergaitei artimas giminaitis, gera dovana krikštynų proga bus sidabrinis šaukštelis „pirmam dantukui”. Paprastai jį dovanoja vaikui seneliai ir močiutės. Ant šaukštelio gali būti išgraviruotas mergaitės vardas arba krikščioniška simbolika. Drabužėliai, žaislai, vaikiška patalynė taip pat gali būti dovana krikštynoms, o paprasčiau – paklausti tėvų ir padovanoti mažylei tai, ko jai labiausiai reikia. Vyresniems vaikams taip pat galite dovanoti dailius ir kokybiškus drabužėlius. Geras sprendimas – praktiškas dovanėles sukomplektuoti ir dovanoti kartu. Kitas variantas – pinigai, kuriuos tėvai išleis vaiko reikmėms ir nupirks tai, ko labiausiai trūksta mažylei.

Apibendrinant galima teigti, jog griežtų taisyklių, ką padovanoti krikštynų proga, nėra. Svarbu, kad dovana būtų atsimintina arba naudinga, arba ir tai ir tai kartu. Bet kokiu atveju krikštynos – visų pirma turėtų būti šventė mažąjam žmogui. Geriausia dovana jam – tai šventės metu „gaunami” dar vieni tėvai, kurie bus šalia visą gyvenimą, palaikys, apgins ir nukreips tinkamu gyvenimo keliu.