Lankstinukai – tai ant nedidelio popieriaus formato atspausdinti informaciniai arba reklaminiai lapeliai su tam tikros įmonės ar organizacijos prekių ar paslaugų pristatymu. Iki šiol dažniausiai lankstinukai buvo platinami įmetant juos į pašto dėžutes, dalinant juos gatvėse paduodant juos tiesiai žmonėms į rankas ar siunčiant registruotu paštu įdedant juos kartu su užsakomaisiais periodiniais leidiniais. Vis dėl to, keliame klausimą, ar populiarėjant skaitmeninėms informacijos perdavimo priemonėms šiais laikais vis dar aktuali lankstinukų gamyba?
Dažnai esame linkę pamiršti istoriją ir aklai nerti į naujausias technologijas, kurios vilioja savo paprastu naudojimu, bet to, dažnai nereikalauja daug pastangų ir žinių. Vis dėl to, reklamos ekspertų teigimu, neverta taip greitai užmiršti analoginių reklamos priemonių. Reklaminės skrajutės yra viena seniausių informacijos perdavimo priemonių, atsiradusių bene iš kart po to, kai buvo išrastas spausdinimo aparatas. Galima daryti prielaidą, jog tai, kad skrajučių gamyba viena ar kita forma išliko iki šių dienų, parodo šios informacijos perdavimo priemonės efektyvumą ir potencialą net ir skaitmenizacijos laikais pasiekti tikslinę auditoriją ir efektyviai ištransliuoti jai reikiamą žinutę.
Kas lemia šį analoginių informacijos perdavimo priemonių efektyvumą? Priežastis paprasta. Didžiajai daugumai reklamos siuntėjų perkėlus savo komunikaciją į skaitmeninius kanalus šie tapo „užteršti“. Smarkiai padidėjus gaunamos informacijos kiekiui žmogus įgavo informacinį imunitetą – tik iš konteksto labai išsiskiriančios ar tuo metu žmogui aktualios žinutės yra išgirstamos ir nuskaitomos. Tuo tarpu didžioji dauguma kitų žinučių yra suprantamos kaip informacinis „triukšmas“, todėl yra ignoruojamos.
Visai kitaip yra su skrajučių gamyba. Kadangi pastaruoju metu gauname jų vis mažiau ir mažiau, kiekvienas lankstinukas pasiekęs mūsų rankas gauna ypatingą mūsų dėmesį. Kitaip nei skaitmeniniuose kanaluose mus pasiekusi reklama, rankoje laikomas popieriaus lapas gautas tinkamu laiku gali gauti absoliutų gavėjo dėmesį: žinutė gali būti ne tik išgirsta ar perskaityta, bet ir suprasta, esant poreikiui į ją gali būti įsigilinta dar labiau, pavyzdžiui paskambinus nurodytu telefonu ar susiradus daugiau informacijos internete. Be to, tyrimai rodo, kad ant kokybiško popieriaus atspausdinta skrajutė dar ir sužadina malonius jausmas, o tai padidina tikimybę, kad ant tokio lankstinuko atspausdinta žinutė bus įvertinta teigiamai. Dėl šios priežasties galima teigti, jog lankstinukų gamyba šiais laikais yra viena efektyviausių informacijos perdavimo priemonių.