Katilai – sąvoka, nekelianti jokios nuostabos

katilaiKatilai – sąvoka, nekelianti jokios nuostabos. Kodėl? Jie matomi kiekviename nuosavame name. Aišku, ne visur tokioje pat patalpoje. Kai kuriuose būstuose būna įrengtos katilinės, tačiau tikrai ne visuose. Kartais katilai tiesiog įrengiami virtuvėje ar pan.

Natūralu, kad tai, kur turėtų būti pastatomi katilai, yra palyginti svarbus klausimas. Jei būstas didelis, su daugybe patalpų, galbūt dviejų ar trijų aukštų, katilai neretai įrengiami pusrūsiuose. Ir šitoks sprendimas atrodo praktiškas bei patrauklus. Na, o ne viename mažame name galima sutikti, pavyzdžiui, virtuvėje įrengtą šildymo prietaisą. Taigi, kodėl katilai reikalauja rūpesčio, kur pastatyti, kiek erdvės jiems skirti?

Pabandysime surasti atsakymą. Pirmiausia apie nedidelius būstus. Katilai pastaruosiuose įrengiami ten, kur atrandama vietos. Jei prietaisą pastatytumėte virtuvėje ar koridoriuje, tai tikriausiai dėl to, kad neturite pusrūsio ar katilinės. Aišku, pasitaiko atvejų, kai nuvedami vamzdžiai į kokį nors priestatą (senesnių namų gyventojams tikriausiai žinomos vadinamosios lauko virtuvės). Kuris sprendimas geriausias? Jei nusprendžiama padaryti taip, kaip ką tik minėta, kambaryje nesijaus jokio, net paties menkiausio, nepageidaujamo kvapo, taip pat bus sutaupoma šiek tiek erdvės. Šiuolaikiniai katilai masyvumu dažniausiai nepasižymi, bet vietos paprastai reikia įvairiausiems žmonių poreikiams. Visgi tenka atskleisti ir vieną minusą, trukdantį kopti ant visapusiškos privalumų pakylos. Įsivaizduokite, jog spaudžiant 25 laipsnių šalčiui ir pučiant žvarbiam vėjui turite eiti laukan ir rūpintis katilo kūrimu. Nors daugelis pasakytų, kad jokia čia problema. Vadinasi, daug kas priklauso nuo subjektyvaus vertinimo.

Pernelyg neišsiplėsdami užsiminsime apie didelius būstus. Vienas iš patogiausių sprendimų – katilai pusrūsyje. Tuomet nereikia rūpintis kiekviena atsiradusia dulke ir pan. Šąlant niekas neverčia eiti į lauką, nors… į malkinę vis tiek teks žingsniuoti…

Taigi katilai kelia klausimą, kur juos pastatyti. Iš pradžių atrodo, kad viskas priklauso tik nuo turimo būsto dydžio, tačiau vėliau paaiškėja, jog katilai ir jų erdvės klausimas yra kur kas labiau subjektyvus. Paprastai tariant, laisvė rinktis.