Paskolos grąžinimas: kaip teisingai pasirinkti?

kreditasParaiška, pateikta paskolai gauti, yra ypač atsakingas žingsnis, nulemiantis, kokiomis aplinkybėmis asmuo įsipareigoja kredito bendrovei bent kelis artimiausius mėnesius. Kredito grazinimas vieniems yra ilgas, net metus ar ir daugiau laiko trunkantis procesas. Kitiems, kai kreditu suteikta nedidelė pinigų suma, gal tetrukti mėnesį ar kelis. Bet kokiu atveju, į grąžinimą reikėtų žiūrėti rimtai: paskolos sutartis, kurioje ir apibrėžiamos visos skolinimo/grąžinimo sąlygos, yra teisinę galią turintis dokumentas. Nesilaikantiems joje nurodytų taisyklių vienokiu ar kitokiu būdu vis tiek teks prisiimti atsakomybę. Tad kaip tinkamai pasiruošti paskolos grąžinimui? Kuo naudingas isankstinis kredito grazinimas? Kodėl būtina iš anksto tinkamai pasverti savo finansines galimybes, kad paskolos atidavimas neįstumtų į dar didesnes skolas?

Būtini skaičiavimai

Kredito grazinimas dalimis, kaip ir minėta, gali būti vykdomas nuo kelių mėnesių iki kelių metų. Pastaruoju atveju, tai ilgalaikė paskola, suteikiama didelei pinigų sumai. Kuo kreditas didesnis – tuo grąžinimo laikotarpis ilgesnis. Žinoma, nenorint ilgam įsipareigoti paskolų bendrovei, galima rinktis alternatyvą – didesnes mėnesio įmokas, tačiau šį variantą dauguma iškart atmeta. Ar jie elgiasi teisingai? Viskas priklauso nuo finansinės situacijos. Dar prieš teikiant paraišką, reikėtų objektyviai įvertinti savo biudžetą ir gaunamas pajamas. Specialistai pataria visas mėnesio įplaukas išskirstyti dalimis: kiek pinigų skiriate, tarkime, buto nuomai, komunaliniams mokesčiais, kiek vidutiniškai išleidžiate maistui ir būtinoms reikmėms. Ruošiantis imti paskolą, būtina numatyti ir kokią atlyginimo dalį skirsite nenumatytoms išlaidoms. Na, o tai, kas lieka, gali būti pastovi įmoka paskolų bendrovei. Be jokios abejonės, kredito grazinimas gali priversti „apkarpyti“ kai kurias išskirtas dalis. Galbūt tuo laikotarpiu, kol atiduosite kreditą, kiek mažiau išleisite pramogoms, drabužiams, kelionėms, tačiau jei numatote, kad gali tekti taupyti maistui, būtinai pervarstykite grąžintinas dalis. Galbūt jos per didelės ir vienintelė išeitis – kreditą atiduoti per kiek ilgesnį laiką, kas mėnesį mokant po mažiau.

Paskolos grąžinimas anksčiau termino pabaigos

Kredito grazinimas anksciau laiko – prabanga ar apsidraudimas nuo bet kada galinčių pasikeisti gyvenimo aplinkybių? Teisybę sakant, tai ir viena, ir kita. Tik nedaugelis žmonių, kuriems pritrūkus pinigų reikalinga paskola, gali sau leisti iš karto atsisveikinti su nemaža pinigų suma. Žinoma, nereikėtų atmesti tos galimybės, kad finansinė situacija gali pasikeisti, pavyzdžiui, jums gali pakelti atlyginimą. Atsiradus papildomiems pinigams, reikėtų bent apsvarstyti galimybę paspartinti kredito atidavimą. Tai dėl pačių ramybės – juk nežinia, kokia linkme gali pasisukti gyvenimas. Galbūt sumanysite išsikraustyti gyventi į kitą šalį ar pakeisti darbą: juk nenorėtumėte, kad jus ribotų dar neišmokėtas kreditas? Be to, kai kada kredito grazinimas anksciau laiko gali reikšti nuolaidas palūkanoms, tačiau plačiau apie tai gali informuoti konkrečios paskolų bendrovės konsultantai. Trumpai tariant, anksčiau laiko grąžindami kreditą, tikrai nieko neprarandate. Juolab, kad anksčiau ar vėliau paskolą vis tiek reikės išmokėti. Daugybė žmonių, pasiryžusių grąžinti kreditą dar nesibaigus terminui, džiaugėsi priėmę šį sprendimą. Būtina atminti: kuo greičiau atiduosite paskolą, tuo greičiau galėsite grįžti į sau įprastą „finansinį ritmą“. Galbūt suplanuosite naują pirkinį ar nuspręsite taupyti naujam būstui? Ne paslaptis, kad imtis naujų projektų sunku, kai spaudžia dar neišmokėtas anksčiau imtas kreditas. Ne tik finansiškai, bet ir psichologiškai. Na, o kad kredito grazinimas netaptų galvos skausmu, kaip ir minėta pradžioje, būtina iš anksto tinkamai įvertinti savo finansinę situaciją, skolintis atsakingai, neimti didesnio kredito nei yra būtina konkrečioje situacijoje.