Kokius prezervatyvus rinktis?

prezervatyvaiĮvairiausi statistiniai šaltiniai teigia, kad šiandien dažniausiai pasirenkama apsauga nuo nėštumo yra  prezervatyvai. Lietuvoje sargiai yra vinareikšmiškai populiariausias pasirinkimas. Pirmoji apklasutų respondentų priežastis, kodėl renkasi prezervatyvus kaip apsisaugojimo priemones lytinių santykių metu, pateikiama – saugumas. Taip pat, respondentai teigia, kad sargius naudoti paprasta bei patogu, o svarbiausia yra tai, kad jie neturi jokio poveikio sveikatai.  Pažymėtina yra ir tai, kad tai yra vienintelė priemonė, padedanti išvengti nepageidaujamo nėštumo, bet taip pat padeda apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų. Dėl šių priežasčių prezervatyvus pasirenka labai įvairaus amžiaus žmonės, tačiau ne visada paprasta pasirinkti, kokie sargiai galėtų būti patys geriausi. – juk pasirinkimo galimybės šiandien tikrai nėra mažos. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis prezervatyvus?

Turbūt nereikia net sakyti, kad saugumas yra svarbiausias kriterijus, todėl reikėtų pasirinkti patikimų gamintojų prezervatyvus.  Vieni populiariausių prezervatyvų Lietuvoje – tai prezervatyvai Durex ar Lifestyles, kurie tikrai gali užtikrinti saugų lytinį aktą. Taip pat, paskutiniu metu Lietuvoje itin populerėjantys prezervatyvai internetu –  Pasante ir EXS prekiniai ženklai. Įsigyjant sargius svarbu įvertinti, kokia yra šių apsaugos priemonių kilmės šalis ir kuriai rinkai šie prezervatyvai yra skirti parduoti.  Geriausiu pasirinkimu tūrėtų būti Europos Sąjungos šalyse parduoti skirta produkcija. Reiktų. rinktis saugos kriterijus atitinkančias prekes, kurios paprastai yra žymimos raidėmis “CE”. Šios raidės reiškia, kad produktas skirtas Europos Sąjungos rinkai ir atitinka visus keliamus gamybos ir įpakavimo reikalavimus.

Prezervatyvų dydis – tai taip pat labia svarbus kriterijus renkantis sargiu. Pastebima, kad prezervatyvai dažniau plyšta tuo atveju, kuomet yra pasirenkami per didelės išmėros. Renkantis sargius tūrėtumėte žinoti, kad pasirinkimo galimybės tikrai nėra mažos, ir galima rasti ne tik standartinio dydžio prezervatyvų. Nors kartais yra nejauku mažesnio ar didesnio dydžio prezervatyvus pirkti vaistinėje ar kitoje fizinėje prekybos vietoje, tačiau tokiu atveju tikrai puikiu pasirinkimu gali būti prezervatyvai internetu. Internetinėse parduotuvėse, kuriose prekiaujama tokiomis prekėmis, visada galima rasti gausų produkcijos pasirinkimą, ir užsakytos prekės diskretiškoje pakuotėje gali būti pristatomos į jums patogiausią vietą.

Taip pat yra galimi pasirinkimai kitokių prezervatyvų – sargiai gali būti pasirenkami analiniam seksui, kvapnūs ar grublėto paviršiaus. Visada galima atrasti tokius sargius, kurie galėtų geriausiai atitikti jūsų lūkesčius. Jei nesate tikri, koks pasirinkimas galėtų būti pats geriausias, tokiu atveju galite išbandyti prezervatyvų rinkinius, kuriuos galėsite įsigyti specializuotose internetinėse parduotuvėse.

Renkantis sargius svarbiausia įvertinti kelis dalykus: ar jie yra tikrai patikimi (tai gali užtikrinti jų kilmės šalis bei gamintojas), bei koks yra prezervatyvų dydis: nors kartais atrodo, kad tai tikrai nėra svarbu, tačiau statistika rodo kitaip. Taigi, sargius vertėtų rinktis itin atidžiai, nes tik tokiu atveju galima tikėtis patikimos apsaugos nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.