Geri čiužiniai kokybiškam miegui: kaip tokį rasti?

čiužiniaiTurbūt daugelis žinote, jog žmogui, norinčiam produktyviai veikti dieną, reikėtų naktį miegoti bent 8 valandas. Statistika rodo, kad daugelis pasaulio žmonių sugeba paisyti šios normos, taigi taip reiškia kad miegodami jie praleidžia trečdalį savo gyvenimo. O kad likusieji du trečdaliai būtų kokybiški ir leistų veikti produktyviai, reikia gerai išsimiegoti. Dažniausiai miego kokybę diktuoja tai, kokie čiužiniai yra lovoje. Šiandien pasidalysime keliasi paprastais patarimais, kaip išsirinkti čiužinį, kuris tikrai užtikrins miego kokybę ir gerą pojūtį ryte.

Renkamės čiužinio kietumą

Pirmiausias kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis čiužinį, tai jo kietumas. Tai labai svarbi čiužinio savybė, nuo kurios priklauso Jūsų kūno forma miegant. Geriausia, jei čiužinys yra nei per minkštas, nei per kietas. Per daug minkštas čiužinys gali iškreipti Jūsų stuburo linijas ir atsikelsite neišsimiegoję, skaudės šonus arba nugarą. Tuo tarpu per daug kieti čiužiniai priverčia kūną įsitempti, tad taip pat galite ryte nubusti su raumenų skausmu, visą dieną teks kovoti su tempimo jausmu ir susierzinimu.

Kaip suprasti, koks čiužinys Jums geriausiai tinka? Gamintojai dažniausiai čiužinius skirsto į kelis kietumo laipsnius. Dažniausiai reikėtų laipsnį rinktis individualiai, tačiau yra šioks toks standartizavimas. Pavyzdžiui, žmonės, kurių svoris nesiekia 80 kilogramų, geriausiai rinktis antrojo laipsnio kietumo čiužinius. Nuo 80 iki 100 kilogramų sveriantiems žmonėms dažniausiai siūloma rinktis trečiojo tipo čiužinius, o sunkesniems žmonėms ieškoti individualių pasiūlymų. Pirmojo laipsnio kietumo čiužiniai dažniausiai montuojami vaikiškose bei viengulėse lovose.

Galvokite apie save

Kartais pirkėjai, ieškantys kokybiško čiužinio, skaito jo sudėtį ir visas savybes, kurias išvardijo gamintojas, tačiau tai nėra pats geriausias būdas rinktis čiužinį. Pirmiausia, prieš renkantis tokį pirkinį, reikia pagalvoti apie save. Pavyzdžiui, jei esate alergiškas dulkėms, Jums geriausiai ieškoti antialerginėmis savybėmis pasižyminčių čiužinių. Be to, galbūt kamuoja prakaitavimas naktį? Tuomet Jums tiks vėsesni čiužiniai, kurie suteiks daugiau patogumo naktį.

Geriausias būdas patikrinti – atsigulti

Net ir tuomet, kai atrodo, kad išsirinkote pagal visus kriterijus Jums tobuliausiai tinkantį čiužinį, geriausiai įsitikinti jo tinkamumu yra jį išbandyti. Tad geriausiai, jei prieš mokėdami už čiužinį, turėsite galimybę ant jo atsigulti. Skirtingų gamintojų čiužiniai gali būti įvairūs ir net tas, kuris, atrodo, pagal kriterijus turėtų puikiai Jums tikti, atsigulus gali nesuteikti patogumo jausmo.